Yetkili Sendika memurdan aldığı yetkiyi iktidara peşkeş çekmiştir

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanlar Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker memur zamları ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaparak "Yetkili Sendika memurdan aldığı yetkiyi iktidara peşkeş çekmiştir " diye sordu.

Peker, imzalanan toplu sözleşmenin memurları yoksulluğa mahkum etmiştir diyerek "Memurların toplu sözleşmelerinde memurlar yoksulluğa mahkum edilmiştir. Teklif edilen ilk zamdan başlayalım ilk yıl için 3+3 veren hükümet son teklifinde 3,5+3,5 vererek memurların beklentisinin çok altında kalmıştır.

Gece yarısı imzalan 4+3,5 teklifte artan miktar sadece ve sadece 0,5 puanlık bir artıştır. 0,5 puana razı olmak zam pazarlığının göstermelik yapıldığını ve eski Genel Başkanları için verilen Milletvekilliğinin kendileri için talep ettiğinin bir göstergesidir.

Merkez Bankasının enflasyon hedefi 8,7 iken alınan zam memurların enflasyon karşında da koruyamayacaktır. Hedef enflasyonu bile 2'ye bölseniz 4,35 yapar. Yani sözde aldıkları 0,5'in bile kurtarmaz. Böylece sözde aldıkları zam enflasyon altında kalmıştır.

İktidara şirin gözükmek için milyonlarca memurun hakkını aramak yerine aza kanaat edilmiştir.

Türk Sendikacılık Tarihinde Böyle Bir Toplu Sözleşmeye Rastlayamazsınız, resmen memurlar harcanmıştır.

Buradan tüm memurlarımıza sesleniyorum 'İktidara sırtını dayayan sözde temsilciniz olan sendikadan bir an evvel kendinizi kurtarın. Sizi eski delikli ikibuçuk kuruş gibi harcayan sendika üyeliğinden ayrılın'.Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanlar Sendikası Genel Başkanı olarak vakit geçirmeden tüm memurlarımızı iktidarın değil, sadece memurun arka bahçesi olan Hak Sen'e bekliyoruz" dedi.
Eklenme : 23 Ağustos 2017

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326