KAMUDA TEK TİP SENDİKA OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR

Ulaştırma Ve Demiryolları Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah PEKER kamuoyuna yaptığı açıklamalarda yetkili sendika Malum Sen’in artık tükendiğini, bir nevi tükenmişlik sendromu içinde olduğunu söyledi. Sayın Abdullah PEKER yaptığı basın açıklamasında tüm memurlara şu soruyu yöneltti:
“Enflasyonun uçtuğu, Doların fırladığı bir ekonomik konjonktür de memurlara kapalı kapılar ardında %3.5 zam olan bir yetkili sendikanın size ne faydası olabilir soruyorum ”dedi.
UDEM HAK-SEN Genel Başkanı Abdullah PEKER yetkili sendikanın Türkiye genelinde 4 ayda binlerce üye kaybettiğini söyledi. Ayrıca yetkili sendikanın bu gidişatı durdurabilmek için artık son çare olarak üyelerine yaptığı olmayacak vaatler bulunularak
Söz konusu durumun Hemen hemen Tüm Kurumlarda görüldüğünü söyleyen Genel Başkan Abdullah PEKER yetkili sendikanın artık memurların hiçbir hakkını koruyamadığı için istifaların önüne geçebilmek için herkese müdürlük, daire başkanlığı, Şube Müdürlüğü unvanları Ve tayin yaptırma gibi vaatlerin havada uçuştuğunu belirtti. Genel Başkan konuşmasının sonunda artık bazı memur arkadaşların bunlara kanmaması gerektiğini ve gerçekten haklarını arayacak, onlar ve ailelerinin insanca yaşayabileceği ortamı tesis etmek için mücadele edecek sendikalara artık çok Geç olmadan üye olmaları gerektiğini söyledi.
Eklenme : 15 Kasım 2017

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326