Görevde yükselme sınavı ne zaman yapılacak?

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavını hemen hemen her kurum düzenli olarak yapmaktadır. TCDD’ye bağlı kurumlarda ise bu durum gündeme bile getirilmemekte hatta yönetmelik değişikliği dahi yapılamamaktadır. Sözlü mülakat yeterli gelmiyor mu ki yönetmeliklerle liyakat sistemini sözde yasal yollarla ihlal etmeye çalışılıyor. Bu işin doğrusu, her personele eşit şartlarda, baskı altına almadan siyasi, ırki, dini gibi kamuda dikkate alınmaması gereken olguları bir kenara bırakıp adil olmaktır.
Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası (UDEM HAK-SEN) Devletin bütünlüğünü bekasını ve ülkede birliği sağlamak isteyen kişi ve kurumların her zaman destekçisi olmuştur ve olmaya devam edecektir.
Kamuda tek tip anlayış her zaman doğruya götürmez. Farklı düşüncelerin var olduğu topluluklar ileri atılım gerçekleştirmiştir. Liyakatin önemini idrak etmemiz gerekir. Liyakatsız ve torpille unvan alan personellerin olduğu yerde makamlara ve unvanlara saygı beklemek yanlış bir davranış olacaktır. Hak edene hakkını vermek için, personeli yandaş sendikaya yönlendirmemek gerekir. Şu ya da bu sendikalarla makam sahibi olacak kişiler unutulmamalıdır ki o zümrenin piyonu haline geleceklerdir.
UDEM HAK-SEN güçlünün değil haklının yanında olmaya devam edecektir. UDEM HAK-SEN atama ile değil seçimle iş başına gelen sendikacıların adresidir. Sendika olarak bizce öncelik vatanına ve kurumuna zarar vermeyecek, düşüncesi ne olursa olsun insan olan herkesin bu gibi alanlarda sınava girmeli, zaten sınavda başarı kişiye tekrar sözlü sınav gibi bir duvar örmek, adaletin sorgulamaya başlandığı nokta olmaktadır.
Sınavsız bir kurumda, boş olan koltukların görevleri tedviren veya sorumlu gibi çağ dışı, gereksiz unvanlarla doldurulurken, oyalama taktiği ile işin ehli olmayanların o koltuklarda olmaları yöneticilerin işine mi geliyor, yoksa bu personeller kullanıldıklarının farkında mı değiller? Yetkiyi zorla aldırılan sendikalara, üye olan personeller ne zaman verilen vaatlerin geçersizliğini anlayacaklar.

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Haksen Teşkilat Başkanı
Yunus AY

Eklenme : 05 Mart 2018

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326