Genel Başkandan Andımız Açıklaması

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, Danıştay'ın Öğrenci Andı'nın kaldırılmasına ilişkin verdiği 'hukuksal temele dayanmıyor' kararının ardından açıklamalarda bulundu. Genel Başkan Abdullah Peker yaptığı yazılı açıklamada, "1933 yılından beri okuduğumuz “Türküm, Doğruyum, Çalışkanım” ile güne başlayan bir nesil, okul içinde ve okul dışındaki hayatlarında, her sabah söyledikleri and’a göre hareket ederek “doğru” ve “çalışkan” olma, küçükleri korumalı büyükleri saymayı, yurdunu ve milletini özünden çok sevmeyi yükselmeyi ve ileri gitmeyi “ülkü” edinen gençler yetişmektedir.
“Ey büyük Atatürk. Aştığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime” derken Bilimsellik ve Çağdaşlıktan bahsedilmektedir. Aslında bilimselliğin, Atatürk’ten geçtiğini hepimiz biliyoruz. Türkiye'nin en büyük memur sendikasıyız diye övünenler andımıza karşı çirkince tavır sergilemişlerdir Şuna eminimki üyeler bu görüşe asla katılmıyorlardır. Hukuk ve yasalara herkes saygılı olacaktır. İşlerine gelince bağımsız yargı işlerine gelmeyince taraflı yargı yok böyle bir şey. Ben ''Türk olmaktan Gurur duyuyorum ve ne mutlu Türküm diyene'' diyorum. Türkiye toprakları içerisinde yaşayan herkes bu andı desteklemek durumundadır.
BAZILARININ ANDIMIZA GÖSTERDİĞİ TEPKİ TAMAMEN İDEOLOJİKTİR
Andımız bir yemin ve üniter yapıya sahip çıkma olayıdır. Bu yemin; hem okuldaki öğrencilik hayatlarında hem de kendi bireysel yaşantılarında geliştikleri ve fikir olarak da bir görüş edindikleri şu dünyada iyi, vicdanlı ve saygılı birer birey olabilmeleri adına kendilerinde bir benlik oluşturmayı hedeflemektedir. Sendika olarak her andımızı duyduğumuzda daha gür bir şekilde söyleyeceğimize söz veriyoruz. Ülkesini, Atatürk’ünü, büyüklerini sayan, küçüklerini seven her öğrencilerimizden de yüksek sesle okumasını umut ediyorum." dedi.

Eklenme : 24 Ekim 2018

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326