1940'LARDA YAPILAN TCDD VE TÜDEMSAŞ LOJMANLARI SİVAS İLE ÖZDEŞLEŞMİŞ SANAT ŞAH ESERLERİDİR.

Peker; "Önce lojmanlar sonra da TÜDEMSAŞ ve 410 bin metrekare arsası var. Demiryolu Şehri olan Tüdemsaş 5 bin kişiden bin kişiye düştü neredeydiniz Sizler kurum küçülürken, sizler tatilde miydiniz?" diye sordu.
TCDD VE TÜDEMSAŞ LOJMANLARINA UZANAN KİRLİ ELLEREHUKUK VE DEMOKRASİ ÇERÇEVESİNDE GEREĞİNİ YAPARIZ…
TCDD nin üç Bağlı ortaklıklarının TÜDEMSAŞ ,TÜLOMSAŞ ve TÜVASAŞ birleştirilme konusuna değinen Peker; "TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğünü Durağan bir sürecek sokmuştur. TCDD Genel Müdürlüğü´nün yanlış politikaları nedeniyle 2019 Yılında TÜDEMSAŞ´a Yatırım için ödeneğin ayrılmadığı tarafımızca bilinmektedir, Yatırım olmaması İmalat ve tamiratın yapılmayacağı kısacası TÜDEMSAŞ´ın pasifiz edilmek istenmesi anlamına gelmektedir." dedi.
Udem Hak Sen olarak konu ile ilgili yerlere yazışma yaptıklarını belirterek; "Birleştirilme projesinin yanlış olduğu noktasında görüşlerimizi belirttik. Cevaben hiç bir bilginin gelmediğini tespit etmiş bulunmaktayız . Seçim öncesi diye TÜDEMSAŞ ve 4 Bölge lojmanlarının satılması yada kiralanması olayı gündemden geçici olarak kaldırılmıştır. Seçimden sonra kiralama yada satışın yapılacağı duyumu sendikamızı ve lojmanlarda oturan personellerimizi derinden üzdüğünü belirtmek isterim. Özellikle cadde üstü ve bahçeli lojmanların ilk etapta elden çıkarılacağı konusunun ardından gelecek ilk uygulama TÜDEMSAŞ´ın 410 bin metrekare arsası olduğunu herkes bilmektedir. Diyoruz ki!.. Konu Lojmanlar ise hedef TÜDEMSAŞ´tır dedi.
Peker; "Udem Hak Sen olarak ne Tüdemsaş´ı ne de lojmanları kimseye yedirmeyeceğiz Türkiye bir hukuk ülkesidir çalışanlarında hakları vardır.
Lojmanları birilerine ticari alan olarak açmak isteyen kişilere diyoruz ki; Lojmanlarda oturan personelin nerede İkamet edeceğini umursamayan şahıslara diyoruz ki; TÜDEMSAŞ´tan ve lojmanlarından elinizi çekin." dedi.
1940 YILLARDA YAPILAN TCDD VE TÜDEMSAŞ LOJMANLAR ISİVAS İLE ÖZDEŞLEŞMİŞ SANAT ŞAH ESERLERİDİR
Peker; "Sivas´ın ekonomik ve istihdam olarak ´Can damarı´ olan TÜDEMSAŞ şu halde bile mahalli ve Ulusal piyasaya 10 milyon lira sıcak para akıtmaktadır esnafımıza giden bu paranın önü kesilirse Sivas´ta bir çok iş yeri kepenk kapatacaktır. Bu uygulama neticesinde işsizlik artacak ve suç oranı da artacaktır.
Tüm Sivas Milletvekillerine ve Belediye Başkan adaylarımıza buradan çağı yapıyoruz lütfen TÜDEMSAŞ"a sahip çıkalım ve daha da büyütelim." dedi.
Peker son olarak ; "Sonuç olarak Konu lojmanlarsa Hedef TÜDEMSAŞ´tır diyoruz, Sivaslı Hemşehrilerimiz şunu unutmayın TÜDEMSAŞ ´SON Kaledir´." diye bitirdi.
Eklenme : 25 Şubat 2019

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326