TCDD Taşımacılık Genel Müdürü sayın Erol Arıkan’a tebrik ziyareti

Haksen Genel Başkanı Ayhan Çivi, beraberindeki heyetle birlikte TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü görevine atanan sayın Erol Arıkan’ı ziyaret ederek , yeni görevinde başarılar diledi.

Ziyarete, UDEM Hak-Sen Genel Başkanı Abdullah Peker, UDEM Hak-Sen Genel Başkan Yardımcıları Suat Yıkmaz ve İsmail Hakkı Söznmez katıldılar.

27 Şubat 2019 Tarihinde Demiryolların çok önemli bir Kuruluşu olan TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğüne atanan sayın Erol Arıkan beyi makamında ziyaret ettiklerini ifade eden Peker, “ hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Sayın genel Müdür bey bizi çok sıcak karşıladı kendisine teşekkür ediyoruz. Görüşme esnasında Sivaslı olmam hasebi ile hemen konuya girip TÜDEMSAŞ´a verilmesi gereken İmalat ve tamirat vagonlarından bahsettim. TÜDEMSAŞ´ın durumunu kısaca özetleyerek iş sıkıntısının giderilmesi noktasında Erol Arıkan beyden yardım talep ettik. Sayın Genel Müdür TÜDEMSAŞ´a Vagon tamiri için İşlerin kısa zamanda çalışmaların yapılıp TÜDEMSAŞ´ın önünün açılacağını beyan etmiştir. TCDD´nin yük vagonunun tamirat ve imalatının tamamını yapabilecek kapasitede olan bir kurumun neden bu durumlara getirildiğini anlamakta güçlük çekmekteyiz. TCDD taşımacılık A.Ş genel Müdürü Erol Arıkan TCDD´ nin vagon tamirlerini bir bölümünü TÜDEMSAŞ´a vereceğini söyledi. Devlet Demiryolların Tüm Yük vagon ihtiyacını karşılarız. İmalatını da tamiratını da TÜDEMSAŞ´ta yaparız. Kurum üst noktada olursa, Sivas´ta üst noktalara gelir. Sivas´ın gelişmişlik göstergesi TÜDEMSAŞ´tır.” dedi.
Eklenme : 04 Mart 2019

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326