Şehrimizin sorunları objektif şekilde gündeme gelmesinden dolayı sendikamız plaket takdim ettik.

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası (Udem-Hak-Sen) Genel Başkanı Abdullah Peker gazetemizi ziyaret ederek şehrin sorunlarını şeffaf ve objektif bir şekilde gündeme getirmemizden dolayı gazetemize plaket takdim etti.
“BİZLERE DESTEK OLAN BİZİM SİVAS GAZETESİNE TEŞEKKÜR EDERİM”
Başarılı gördüğümüz basın çalışanlarına sendika olarak plaket takdimi yapmaktayız. Bizlerlerin açıklamalarını tarafsız bir şekilde gündeme taşıyan basın mensuplarını yalnız bırakmıyoruz diyen Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası (Udem-Hak-Sen) Genel Başkanı Abdullah Peker gazetemiz ziyareti sırasında şunları ifade etti.
“Sivas yoksulluk ve işsizlikte derece yapmış bir il konumundadır. Bizim Sivas gazetesini Sivas´ın sorularını açık yüreklilikle dile getirmelerinden dolayı tebrik ediyorum. Hepimiz Sivaslı olduğumuz için aynı gemi içerisindeyiz.Bu şehirde bir şey yapılacaksa beraber yapılmalıyız. Siyasileri gördüğüm kadarıyla hep bir baskı altındalar. TÜDEMSAŞ genel müdürlüğünde bundan beş sene evveline kadar dört bin beş yüz kişi çalışmaktaydı. Biz Sivas´ta TÜDEMSAŞ´a yeniden personel alınması için mücadele etmekteyiz. Sivas´ın henüz istenilen yere gelmediğini hepimiz görmekteyiz. Hızlı tren çöktü. TÜDEMSAŞ çöktü. Sivas´ın kaderiyle birileri oynuyor. Sivas´ın gerçek sorunları Ankara´ya doğru anlatılmıyor. Sivas demir yolu şehriydi 12 bin kişi çalışırken şimdilerde 2 bin 200 kişi çalışmakta. İşte bu sorunların şeffaf bir şekilde gündeme gelmesinde sizler Bizim Sivas gazetesi olarak her zaman gerçekleri gündeme taşımaktanız. Bizim derdimizi en açık yüreklilikle her zaman öne çıkarmaktasınız. İşte bu nedenlerden dolayı sizlere sendikamız adına bir plaket takdim etmek istedik. Bizlerin sesi olduğunuz için çok teşekkürler.”şeklinde konuştu.
Eklenme : 05 Mart 2019

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326