BU KURUMU TAŞIYAMAZSINIZ!!!

TÜDEMSAŞI TAŞIYAMAZSINIZ!!!
Sivas Ticaret Odası Başkanı TÜDEMSAŞ’ın taşınma konusunun her yıl olduğu gibi birkaç gün önce yine gündeme getirmiş bulunmaktadır bizler buna alıştık. Anlamadığımız Tüdemsaş Sivas’ın tek ve en önemli istihdam alanıdır. Genişletmek daha verimli hale getirmek için çaba sarf etmesi gereken Kurumlarımız maalesef Kurumu Taşıma adı altında yok etme çabası içinde bulunmaları bizleri derinden üzmüştür. Taşınma çalışmasının yapılmasının TÜDEMSAŞ’ın yok olması anlamına geleceğini belirtmek isterim .Temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp Sivas halkının önüne getirilen Tüdemsaş'ın taşınma konusunu Sivaslı hemşerilerimiz kızgınlıkla takip etmektedirler. Telefonla yada Sendikamıza gelerek konunun ne kadar yanlış ve mesnetsiz olduğunu belirmişlerdir. Beyler sizin başka işiniz yok mu ?
TÜDEMSAŞ’ın üzerinde kirli hesaplar yapmaya başladınız. Amacınız ne ? Sivas Milletvekillerine sesleniyorum lütfen bu taşınma işine karşı bir açıklama yapın . Konuyu çok yakın zamanda Sayın TCDD Genel Müdürü ve Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali YILDIRIM beye şahsen ileteceğimizi buradan Sivas halkına deklare ediyorum. Tüdemsaş Genel Müdürlüğü 418 bin m2 alana kurulmuş bunun 108 m2’ si kapalı alandır Kendi alanında çok başarılı ve verimli bir şekilde ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir. Sivas piyasasına aylık dokuz milyon Tl(10 trilyon) sıcak para akıtan Sivasın en önemli istihdam alanı olan TÜDEMSAŞ’ın polemik konusu yapılması Tüdemsaş çalışanlarını germiş, ve sinirlendirmiştir .Açıkca diyoruz ki; TÜDEMSAŞ’ın taşınması ,yok edilmesi anlamına gelmektedir. Asıl amacın Kuruluşun taşınması değil, Tüdemsâş’ın dörtyüz bin m2 alanı ve lojmanlarını rant yeri haline getirmektir diye düşünüyoruz. Bize göre Sivasta bir şeylerin acilen değişmesi gerekmektedir, bunlardan birde S.T.K ların yöneticilerinin kafalarının değişmesidir. Peki bu insanlar Tüdemsaş’ın başka bir yere taşınması hususunda neden bu kadar ısrarcılar, bunu Sivas Halkı ve Tüdemsaş çalışanlar çok iyi biliyor bizde biliyoruz” dedi.
Peker TÜDEMSAŞ’a sahip çıkmanın Tüm S ivaslıların görevi olması gerektiğini düşünüyoruz. Tüdemsaş’la aynı konumda olan iki Kuruluşumuz daha var Eskişehirdeki (Tülomsaş) Türkiye Lokomotif Sanayii A.Ş) Adapazarında ki (Tüvaşaş) Türkiye Vagon sanayii A.Ş) bu iki kuruluş bulundukları ilin tam ortasında yer almadadırlar. Tüvasaş ve Tülomsaş geçen zaman içinde büyütülerek ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlar duruma getirilmiştir. O illerdeki Belediye Başkanları, Valileri Stk ‘ları ve Ticaret ve Sanayi Odaları Başkanları Kuruluşları büyüme konusunda kayda değer uğraş vermişlerdir.
Bizi derinden üzen önemli bir konu Sayın Belediye Başkanı Sami AYDIN Bey’ in taşınma konusuna destek vermesidir .Sayın Başkan Sivaslılar size Tüdemsaş’ı taşıyın diye oy vermedi ki ,büyütün diye oy vermiştir.
Tüdemsaş çalışanları iş yeri ve haklarını korumak için gerekirse 1300 den fazla işçi ve memur olayı protesto etmek için hükümet meydanında eylem yapma kabiliyetine sahiptirler. İlgililerin ve kamuoyunun dikkatine….
İkinci bir Demir Çelik Olayının yaşanmasını hiç arzu etmiyoruz.
Eklenme : 12 Ocak 2016

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326